facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Obróbka galwaniczna

Obróbka galwaniczna stosowana jest wtedy, gdy chcemy uzyskać dla materiału lepsze właściwości technologiczne, ochronne lub wizualne. Powstające podczas specjalistycznej obróbki powłoki galwaniczne lepiej zabezpieczają pokryte nimi elementy przed korozją, ścieraniem oraz przed uderzeniem. Za pomocą tej metody obróbki można wykonać również specjalne powłoki dekoracyjne.

Obróbka galwaniczna stali, mosiądzu, miedzi…

Galwanizację można zastosować na bardzo różnych powierzchniach, od większości metali i stopów, po wybrane tworzywa sztuczne. Popularne są m.in. obróbka galwaniczna stali, mosiądzu i miedzi oraz tworzyw sztucznych typu ABS, ABS +PC. W poszczególnych procesach galwanicznych posługujemy się nazwami pochodzącymi od nazw materiałów użytych do wykonania powłoki. W rzeczywistości procesy takie jak niklowanie, chromowanie, srebrzenie, miedziowanie, cynowanie czy cynkowanie odnoszą się do tej samej metody obróbki.

Na czym polega galwanizacja?

Galwanizacja to rodzaj kąpieli zanurzeniowej, która pozwala stworzyć równomierną i nieprzenikalną powłokę. Żeby takie powłoki mogły idealnie przylec do poddawanej galwanizacji powierzchni, wcześniej należy tę powierzchnię dokładnie odtłuścić, oczyścić, zaktywować.

Element, na którym tworzona jest powłoka, zanurzany jest w elektrolicie z zawartością jonów wybranego metalu. Jony te przylegają do jego powierzchni dzięki przepływającemu przez elektrolit stałemu prądowi. W całym tym procesie należy zadbać m.in. o odpowiednią temperaturę elektrolitu oraz o gęstość i wydajność prądu.

Z racji tego, że powłoki galwaniczne powstają na skutek kąpieli zanurzeniowej, są jeszcze bardziej uniwersalne w zastosowaniu. Można wykonać je nie tylko na różnego rodzaju materiałach, ale również na elementach o bardzo skomplikowanych kształtach. Mogą to być również powłoki wielowarstwowe.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.