facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Blog

galwanizacja

Galwanizacja jest procesem technologicznym, podczas którego powierzchnia materiału zostaje pokryta jednolitą, bardzo cienką warstwą określonego metalu. Aby uzyskać taki efekt, wykorzystywane jest zjawisko elektrolizy. Elektroliza ma za zadanie zmianę struktury substancji pod wpływem prądu elektrycznego. Galwanizacja jest bardzo złożonym procesem, a jednym z pierwszych kroków jest odpowiednie przygotowanie powłoki do procesu galwanizacji.

ocynkowane części stalowe

Niekiedy zdarza się, że dwa podobnie brzmiące pojęcia są używane zamiennie - w większości przypadków całkiem niesłusznie. Przykładem takiego zjawiska może być zacieranie się znaczenia terminu cynkowanie i cynowanie. Warto jednak pamiętać, że określenia te oznaczają zupełnie coś innego i nie należy ich ze sobą mylić. Czym jest cynkowanie? A na czym polega cynowanie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

proces galwanizacji

Galwanizacja to proces technologiczny, który polega na pokrywaniu powierzchni elementów metalowych cienką i jednolitą warstwą metalu. Celem jest przede wszystkim stosowne zabezpieczenie danego przedmiotu przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi, chociaż niebagatelne znaczenie mają też względy estetyczne. Powłoka galwaniczna stanowi warstwę ochronną, która izoluje powierzchnię obiektu od różnorodnych czynników środowiskowych. W tym wpisie wyjaśnimy ogólną specyfikę zabiegu polegającego na nakładaniu powłoki galwanicznej.

Cynkowanie ogniowe

Metal to materiał mający wiele cennych właściwości - przede wszystkim jest bardzo wytrzymały, trwały i odporny. Jednak mimo to nie możemy zapominać o jego pielęgnacji, a także o jego zabezpieczeniu. Metal jest zagrożony korozją oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego musimy odpowiednio go zabezpieczyć. Jak zabezpieczyć stal przed korozją? Sprawdź najskuteczniejsze sposoby na ochronę stali!

 

Chromowana podkladna na mydło

Chromowanie ABS to usługa polegająca na galwanicznym pokryciu tworzyw sztucznych specjalną wielowarstwową powłoką, która poprawia aspekt wizualny oraz zwiększa odporność wyrobów na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jest to proces wykorzystywany najczęściej w takich gałęziach gospodarki jak przemysł meblowy, sanitarny czy motoryzacyjny. Stosuję się go też przy produkcji sprzętu audio-video czy w produkcji galanterii oraz produktów użytkowych.

nikiel

Korozja to wróg większości metali bądź ich stopów. Jedną z metod służących zabezpieczeniu produktów jest niklowanie. Jakie właściwości wykazują powłoki niklowe i gdzie warto je zastosować? Odpowiadamy w poniższym wpisie.

niklowanie

Wyroby metalowe wykorzystuje się w każdej dziedzinie, dlatego nieustannie poszukuje się sposobów podnoszących ich właściwości. Wiele uwagi poświęca się temu, aby uczynić je odpornymi na korozję oraz odkształcenia. Jedną ze skutecznych metod poprawiania parametrów jest pokrywanie produktów metalowych warstwą niklu.

srebrzenie

Srebro, cenione dzięki swoim właściwościom od stuleciu, znajduje również zastosowanie w galwanizacji. Srebrzeniu poddaje się produkty ze stali, ale też z metali kolorowych. Warto poznać, co można zyskać dzięki temu procesowi.

Powłoki galwaniczne

Rozwój technologiczny i postęp cywilizacyjny sprawił, że obecnie istnieje wiele możliwości ochrony metali przed korodowaniem, a także poprawienia ich współczynnika tarcia czy właściwości elektrycznych. W tym celu przeprowadza się pokrywanie metalu powłoką galwaniczną, która rozszerza zakres działania danego elementu.

Powłoki galwaniczne w motoryzacji

Galwanizacja to proces osadzania jednego metalu na innym, czyli wytwarzania trwale przylegających cienkich powłok galwanicznych metodą elektrolityczną. Proces przebiega w kąpielach galwanicznych, w których umieszczone są elektrody z przepływającym przez nie prądem. W ofercie zakładów galwanizacyjnych znajduje się cynkowanie i cynowanie, a także chromowanie, miedziowanie, niklowanie, srebrzenie czy złocenie. Powłoki galwaniczne chronią przed korozją, pełnią funkcje ozdobne lub służą do uzyskania konkretnych właściwości fizycznych.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.