facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Blog

tworzywo

Które tworzywa sztuczne można poddawać galwanizacji?

Już w latach 60 XX wieku osadzano pierwsze powłoki galwaniczne na tworzywie. Chromowaniu galwanicznemu poddaje się tworzywo ABS (kopolimer akrylonitrylu, butadienu i styrenu) formowane wtryskowo. Lepsza przyczepność powłok galwanicznych do ABS niż do innych tworzyw sztucznych osiągana jest dzięki odpowiedniej strukturze tego materiału oraz dzięki szczególnemu składowi chemicznemu. Nie każdy rodzaj ABS będzie jednak odpowiedni do galwanizacji. Obecnie na rynku można znaleźć kilka odmian tworzywa nadającego się do powlekania. 

Czytaj więcej...

złączki mosiężne

Jak przebiega obróbka galwaniczna na miedzi i mosiądzu?

Galwanizacja na miedzi i mosiądzu to proces, w którym powierzchnie tych metali są pokrywane cienką warstwą innego metalu za pomocą elektrolizy. W zależności od potrzeb może to być niklowanie, cynowanie czy też srebrzenie, ale istnieje także możliwość dowolnego łączenia powłok i uzyskanie pokryć wielowarstwowych. 

Czytaj więcej...

galwanizacja

Na czym polega galwanizacja?

Technologia galwanizacji wykorzystuje właściwości metali oraz procesy elektrochemiczne, dzięki którym jony pierwiastka tworzącego powłokę osadzają się na wyrobie. Proces galwanizacji odbywa się w specjalnej kąpieli galwanicznej, czyli w wannie wypełnionej elektrolitem, do której wkłada się poddawane obróbce przedmioty oraz elektrodę.

Czytaj więcej...

lutowanie płytki elektronicznej

Jak zwiększyć podatność stali na lutowanie?

Odpowiednia obróbka materiałów  jest często niezbędna w wielu gałęziach przemysłu. Przedsiębiorcy poszukują metod, które pozwolą na optymalizację prac. Przykładem takiego rozwiązania jest nakładanie powłoki cynowej w celu zwiększenia podatności wyrobu na lutowanie.

Czytaj więcej...

metalizacja plastiku

W jakich celach metalizuje się tworzywa sztuczne?

Metalizacja, czyli chromowanie ABS to proces, który polega na nałożeniu powłoki (miedź-nikiel-chrom) na tworzywo przystosowane do galwanizacji (np. kopolimer akrylonitrylu, butadienu i styrenu z dodatkiem poliwęglanu).

Czytaj więcej...

powłoki cynkowo-niklowe

Połączenie cynku i niklu w ramach jednej powłoki - jakie ma zalety?

Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się elektrolityczne powłoki stopowe, w tym m.in. powłoka cynk-nikiel. Ze względu na ich właściwości obecnie wykorzystuje się je w różnych branżach. Sprawdźmy, gdzie i dlaczego wykorzystuje się powłoki stopowe cynk-nikiel.

Czytaj więcej...

powłoki galwaniczne

Gdzie i kiedy stosuje się wielowarstwowe powłoki galwaniczne?

Powłoki galwaniczne kojarzą nam się słusznie z bardzo delikatnymi pod względem struktury warstwami, są cienkie, a mimo to dobrze spełniają swoje właściwości. Mogą stanowić ochronę przed korozją, nawęgleniem, naazotowaniem, uodparniać na ścieranie, zwiększać współczynnik odbicia światła, czy po prostu stanowić zewnętrzną dekorację.

Czytaj więcej...

fakty i mity

Fakty i mity na temat galwanizacji

Galwanizacja polega na nałożeniu jednej bądź wielu cienkich powłok metalicznych na powierzchnię danego wyrobu. W tym celu wykorzystuje się metodę elektrolityczną, która w  bardzo wielkim skrócie polega na zanurzeniu wyrobu w kąpieli, w którym znajduje się anoda metalu, z którego ma być wykonana powłoka. Przy wykorzystaniu prądu stałego, jony anody osadzają się na wyrobach zanurzonych.

Czytaj więcej...

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.