facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

W jakich celach metalizuje się tworzywa sztuczne?

Metalizacja, czyli chromowanie ABS to proces, który polega na nałożeniu powłoki (miedź-nikiel-chrom) na tworzywo przystosowane do galwanizacji (np. kopolimer akrylonitrylu, butadienu i styrenu z dodatkiem poliwęglanu).

Pokryty wyrób zyskuje piękny srebrny kolor, który można wykończyć w różnych wariantach np. na błyszcząco, perłowo czy satynowo. Element staje się twardszy, odporny na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz na uszkodzenia mechaniczne takie jak np. zarysowania czy ścieranie.

Gdzie wykorzystuje się metalizację tworzyw sztucznych?

Chromowanie tworzywa ABS stosuje się przede wszystkim w celach dekoracyjnych. Na co dzień spotykamy się z takimi wyrobami. Głównymi odbiorcami pokryć tworzyw sztucznych są m.in. branża motoryzacyjna (np. przyciski, osłony, znaki logo), przemysł sanitarny (np. pokrętła do kranów, dysze, przyciski), branża meblowa (np. uchwyty, listwy, gałki) oraz branża elektroniczna (głównie wyroby audio i video, TV, włączniki itp.).

Pokrycie tworzywa cieszy się szerokim zainteresowaniem, także między innymi dlatego, że pozwala na zmniejszenie wagi docelowego elementu w porównaniu z tymi wykonanymi ze stali. Kilkukrotnie lżejsze tworzywo jest bardzo atrakcyjne z punktu widzenia przyszłego użytkownika (np. zmniejsza wagę samochodu).

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.