facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Srebrzenie stali i metali kolorowych. Korzyści z procesu

Srebro, cenione dzięki swoim właściwościom od stuleciu, znajduje również zastosowanie w galwanizacji. Srebrzeniu poddaje się produkty ze stali, ale też z metali kolorowych. Warto poznać, co można zyskać dzięki temu procesowi.

Czym jest srebrzenie?

Podczas srebrzenia tak, jak w innych metodach galwanizacji, pokrywa się przedmiot nową warstwą metalu, w ty wypadku – srebra. Powłoka ze srebra tworzona jest z wykorzystaniem procesu elektrochemicznego. Poddawany galwanizacji srebrem przedmiot należy zanurzyć w roztworze będącym elektrolitem, zawierającym jony srebra, które następnie w skutek przepływu prądu o wysokim natężeniu pokryją go jednolitą powłoką. Chociaż srebro cechuje się bardzo dobrym przywieraniem do ścianek i krawędzi, to niekiedy, aby warstwa srebrzenia właściwie przyległa, trzeba przedmioty wcześniej pokryć miedzią, niklem, amalgamatem albo wykonać srebrzenie wstępne, dotyczy to zwłaszcza elementów wykonanych ze stali, ale też z metali kolorowych. Proces można prowadzić w systemie zawieszkowym lub bębnowym. Natomiast w firmie Galwanizer proces srebrzenia przeprowadzany jest w całkowicie automatycznej linii produkcyjnej.

Co zyskuje się dzięki galwanizowaniu srebrem?

Materiały i przedmioty poddaje się galwanizacji z wykorzystaniem srebra, aby zmieniły swoje właściwości, nabierając cech charakterystycznych dla tego metalu. Srebro znalazło uznanie, gdyż wyróżnia się najlepszym spośród metali przewodnictwem elektrycznym i cieplnym. Jest bardzo odporne na korozję, jeśli wchodzi w kontakt z roztworami niezawierającymi związków utleniających i kompleksotwórczych. Ponadto srebro po wypolerowaniu wspaniale odbija światło. Te wszystkie zalety przejmują produkty srebrzone. W jubilerstwie i w rzemiośle dekoratorskim oraz w produkcji nakryć stołowych ceni się walory estetyczne, a przede wszystkim srebrny połysk. W elektronice, elektrotechnice oraz w produkcji aparatury chemicznej elementy srebrzone stosowane są ze względu na swe możliwości przewodzenia ciepła i prądu oraz bardzo dobrą przyczepność czy łatwość w lutowaniu. Wszystkie produkty poddane galwanizacji z użyciem srebra odznaczają się odpornością na odkształcanie, wytrzymałością na ścieranie oraz brakiem podatności na korozję, a zatem poprawiają się ich właściwości oraz wartości użytkowe. W przypadku wątpliwości warto zasięgnąć fachowej porady w naszej firmie Galwanizer.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.