facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Jak przebiega obróbka galwaniczna na miedzi i mosiądzu?

Galwanizacja na miedzi i mosiądzu to proces, w którym powierzchnie tych metali są pokrywane cienką warstwą innego metalu za pomocą elektrolizy. W zależności od potrzeb może to być niklowanie, cynowanie czy też srebrzenie, ale istnieje także możliwość dowolnego łączenia powłok i uzyskanie pokryć wielowarstwowych. 

 

Galwanizacja to technika wykorzystywana do poprawy właściwości fizycznych wyrobów, ale także w celach dekoracyjnych. Powłoki galwaniczne charakteryzują się odpowiednią przyczepnością, naprężeniem własnym, twardością, ścieralnością czy przewodnością elektryczną. Dobierane są na podstawie wymaganej funkcjonalności wyrobu poddawanego galwanizacji.

Galwanizacja krok po kroku

Pierwszym krokiem jest dokładne przygotowanie i oczyszczenie powierzchni miedzi lub mosiądzu. Wyroby poddane procesowi galwanizacji muszą być wolne od zanieczyszczeń, korozji, tłuszczu i innych substancji, które mogłyby zakłócić proces nakładania powłok. Następnie wyroby trafiają do elektrolitu - roztworu chemicznego, który zawiera jony metalu, do elektrolitu wprowadza się anodę wykonaną z metalu, który ma być osadzany na powierzchni, na przykład: nikiel w przypadku niklowania elektrolitycznegocynę w przypadku cynowania czy też srebro w przypadku srebrzenia. Następnie wyroby trafiają do kolejnych kąpieli mających za zadanie odpowiednie wypłukanie i wykończenie powłoki.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.