facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Jak zabezpieczyć stal przed korozją?

Metal to materiał mający wiele cennych właściwości - przede wszystkim jest bardzo wytrzymały, trwały i odporny. Jednak mimo to nie możemy zapominać o jego pielęgnacji, a także o jego zabezpieczeniu. Metal jest zagrożony korozją oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego musimy odpowiednio go zabezpieczyć. Jak zabezpieczyć stal przed korozją? Sprawdź najskuteczniejsze sposoby na ochronę stali!

 

Czym jest korozja?

Korozja to nic innego jak proces polegający na stopniowym niszczeniu materiałów, który występuje w wyniku oddziaływania określonych czynników środowiska na przedmiot. Może być wynikiem reakcji chemicznych i procesów fizycznych, elektrochemicznych, czy mikrobiologicznych. Korozja może pojawić się również w wyniku bezpośredniego kontaktu z piaskiem, żwirem, czy solą drogową. Na pewno niejednokrotnie każdy z nas dostrzegł, że korozję można zauważyć m.in. na nadkolach w samochodzie.

 

Jaki jest najlepszy sposób na zabezpieczenie stali przed korozją?

Stojąc przed wyborem sposobu zabezpieczania stali, możemy wybierać wśród wielu rozwiązań. Cynkowanie ogniowe nazywane jest najlepszą metodą zapobiegania korozji. Cynkowanie to wiele różnych operacji, których celem jest pokrycie powierzchni cienką powłoką cynku w celu ochrony przed korozją, którą powoduje działanie powietrza oraz wody. Jest to nic innego jak dokładna i wieloletnia ochrona przed korozją.

Oprócz tego warto podkreślić, że jest to najtańszy sposób. Dzięki zastosowaniu cynkowania ogniowego możemy być pewni, że trwałość powierzchni znacznie się wydłuży - nawet do 65 lat! Warto również zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować ocynkowaną powierzchnię. Cynkowanie ogniowe możemy również wykonać na innych elementach i konstrukcjach budowlanych - na przykład: palety transportowe, szyny kolejowe, bariery drogowe i wiele innych!

Podsumowując, cynkowanie ogniowe to wiele zalet, do których zaliczamy między innymi zwiększony okres ochrony części budowlanych, wytrzymałość z bardzo wysoką odpornością na tarcia i uderzenia, ochrona katodowa, przyjazne dla środowiska, dobra cena, brak potrzeby konserwacji, czy optymalność dla pustych przestrzeni i krawędzi.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.