facebook ikona   gmb - ikona  ikona bloga      separator

pl en de

Telefon  (+48 74) 832 48 30    

Email   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Na czym polega niklowanie?

Wyroby metalowe wykorzystuje się w każdej dziedzinie, dlatego nieustannie poszukuje się sposobów podnoszących ich właściwości. Wiele uwagi poświęca się temu, aby uczynić je odpornymi na korozję oraz odkształcenia. Jedną ze skutecznych metod poprawiania parametrów jest pokrywanie produktów metalowych warstwą niklu.

Jak przeprowadza się niklowanie?

Warstwą niklu pokrywa się produkty z takich metalów, jak: stal nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz. Aby uzyskać ten efekt, należy zastosować tzw. kąpiel galwaniczną. Jest to proces elektrochemiczny, podczas którego w roztworze chemicznym, będącym najczęściej mieszaniną siarczanu niklu(II), chlorku niklu(II) oraz kwasu borowego, umieszcza się wyrób z metalu. Pod wpływem działania prądu jony niklu uwalniają się i pokrywają powierzchnię zanurzonego metalu. W trakcie procesu galwanizacji niklem dodaje się specjalne substancje wzmacniające piękny połysk typowy dla niklu. Bardzo ważne jest, aby powstająca warstwa niklu przylegała jak najszczelniej do ścianek metalowego wyrobu, tworząc gładką i jednolitą powierzchnię. Dlatego w naszej firmie Galwanizer stosuje się pełną automatyzację całego procesu pokrywania niklem, gdyż tylko szczelna warstwa oprze się działaniu korozji. Zastosowanie nowoczesnej linii produkcyjnej pozwala dopasować idealnie parametry dla gęstości prądu, wysokości temperatury oraz ph samej kąpieli galwanicznej, czyli czynników istotnych, by niklowanie zakończyło się sukcesem.

 

Dlaczego warto poddawać produkty niklowaniu?

 

Nikiel to pierwiastek metaliczny o charakterze przejściowym, który wyróżnia się połyskiem. Jego cennymi właściwościami są zdolność do przewodzenia ciepła oraz prądu elektrycznego, a także łatwość namagnesowania. Jednocześnie jest to twardy i wytrzymały metal, który poddaje się ukierunkowanemu formowaniu podczas kucia. Ważną jego cechą jest odporność na działanie rdzy. Te wszystkie zalety niklu przejmują inne metale w trakcie galwanizacji niklem, dzięki czemu otrzymuje się produkty metalowe o wzmocnionych właściwościach. Jednocześnie samo niklowanie jest procesem łatwym i bardzo ekonomicznym. Pozwala na uzyskanie powłok o różnym charakterze i przeznaczeniu, czyli: powłoki niklowe dekoracyjno-ochronne oraz techniczno-ochronne. Wykazywanie tak rozmaitych zalet sprawia, że elementy z powłokami niklowymi znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, np. w elektronice i elektrotechnice, w produkcji narzędzi, urządzeń gospodarstwa domowego, armatury sanitarnej. Produkty niklowane są używane w branży telekomunikacyjnej oraz w jubilerstwie. Wszechstronność występowania wyrobów pokrytych niklem stanowi potwierdzenie rozlicznych korzyści wynikających z galwanizacji niklem.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.